ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍​ ខេមបូឌា បើកដំណើរការកម្មវិធី NEXT Leader​​ (អ្នកដឹកនាំជំនាន់ថ្មី) នៅកម្ពុជា
រាជធានីភ្នំពេញ៖ កាលពីថ្ងៃទី១៥ មករា ២០២១ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិដំបូងគេ និងផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេនៅកម្ពុជា បានប្រកាសបើកវគ្គបណ្តុះបណ្ដាលពិសេសឈ្មោះថា «អ្នកដឹកនាំជំនាន់ថ្មី​ ឬ NEXT Leader» ដល់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងដែលមានបំណងចង់អភិវឌ្ឍន៍ខ្លួនក្នុងនាមជាអ្នកដឹកនាំជំនាន់ថ្មី និងពង្រឹងសហគ្រិនភាពដើម្បីសម្រេចគោលដៅរបស់ខ្លួន។
វគ្គបណ្តុះបណ្ដាល NEXT Leader គឺជាកម្មវិធីមួយដែលដើរស្របគ្នាយ៉ាងល្អទៅនឹងចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ក្នុងការ «កសាងអនាគតហិរញ្ញវត្ថុដ៏រឹងមាំ និងកាន់តែប្រសើរជូនក្រុមគ្រួសារ​​​​កម្ពុជា» និងក្នុងគោលបំណងអភិវឌ្ឍទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងដែលមានជំនាញ និងវិជ្ជាជីវៈខ្ពស់ឱ្យក្លាយជាអ្នកដឹកនាំក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ន និងនាពេលអនាគត។ កម្មវិធីនេះនឹង​​ផ្តល់ជូននូ​​វ​​​​​​​ការបណ្តុះបណ្តាលប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ ដោយរួមបញ្ចូលនូវស្មារតីនៃសហគ្រិនភាព និងឱកាសធ្វើដំណើរកម្សាន្តដ៏រីករាយទៅប្រទេសនានាផងដែរ។ ​
ទីប្រឹក្សាដែលមានលក្ខណសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់នឹងត្រូវឆ្លងកាត់ការជ្រើសរើសដើម្បីអាចចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្ដាលកម្មវិធី NEXT Leader ហើយចុងបញ្ចប់នឹងទទួលបាននូវចំណេះដឹង ឥរិយាបថ ផ្នត់គំនិត ជំនាញ និងសមត្ថភាព ដើម្បីក្លាយជាអ្នកដឹកនាំទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងពេញម៉ោងរបស់ មេនូឡាយហ្វ៍។ ពួកគាត់នឹងត្រូវបានគាំទ្រ និងលើកទឹកចិត្តឱ្យបង្កើត និងជំរុញផ្នែកលក់ប្រកបដោយនិរន្តរ៍ភាព​ដើម្បីបង្កើនប្រាក់ចំណូលនាពេលអនាគត។
លោក Zdenek Rylich នាយកគ្រប់គ្រងនាយកដ្ឋានផ្នែកលក់នៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌាមានប្រសាសន៍ថា៖ «វាជាពេលវេលាដ៏រំភើបមួយសម្រាប់យើងទាំងអស់គ្នាដែលបានបង្កើតឱ្យមានកម្មវិធី មេនូឡាយហ្វ៍ NEXT Leader នេះឡើង។ កម្មវិធីនេះ ផ្តោតលើការអភិវឌ្ឍអ្នកដឹកនាំអាជីពជំនាន់ក្រោយ ដែលនឹងជួយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ពង្រឹងជំហរភាពជាអ្នកដឹកនាំក្នុងទីផ្សារធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅកម្ពុជា ។ យើងស្វែងរកអ្នកដឹកនាំដែលមានមហិច្ឆិតាខ្ពស់ដែលចង់បង្កើនប្រាក់ចំណូលតាមរយៈការអភិវឌ្ឍជំនាញភាពជាអ្នកដឹកនាំ កសាងក្រុមការងារផ្ទាល់ខ្លួន និងផ្តល់សេវាកម្មដ៏ល្អឥតខ្ចោះដល់អតិថិជនទាំងអស់។ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ បានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចដើម្បីចែករំលែកបទពិសោធន៍ភាពជាអ្នកដឹកនាំដែលមានភាពចម្រុះលក្ខណៈសកល និងអាស៊ី ដល់ធនធានមនុស្សក្នុងស្រុក ហើយយើងជឿជាក់ថាកម្មវិធី NEXT Leader នេះនឹងជួយបង្កើនគុណភាពវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅក្នុងទីផ្សារកម្ពុជាឲ្យកាន់តែប្រសើរឡើង។»

Phnom Penh, Cambodia – On January 15, 2021, the first international life insurance company in Cambodia, Manulife Cambodia, announced an exciting and brand-new career-progression program called “NEXT Leader Program” to build and develop more potential world-class insurance advisors to be the industry’s future leaders and successful entrepreneurs in the market.
‘“NEXT Leader’” program aligns very well with the company’s vision – to ‘build a healthier and better financial future for Cambodian families’ and aims to train potential and high performing insurance advisors to become current and future life insurance leaders by putting extra efforts in developing human resources in the sector and bring the skills and professionalisms of our advisors to the next level. The program will offer comprehensive and professional training combined with entrepreneurship spirit and opportunity to travel around the world.
Qualified insurance advisors have to go through rigorous selection process, and the successful candidates will then start their ‘Leadership’ journey, building the right knowledge, behavior, mindset, and skill set to become full-time agency leaders with Manulife.
Zdenek Rylich, Chief Agency Officer of Manulife Cambodia said, “It is an exciting moment for all of us to introduce ‘Manulife NEXT Leader’ program to the market for the first time. The program focuses on the development of the next generation of professional leaders who want to make a big positive change to their lives and lives of many more families. My team at Manulife Cambodia is ready to share a strong Asian and global experience with local talents and we believe that NEXT Leader program will help to increase the overall quality of the life insurance industry in Cambodia.” ​