ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ចាប់ផ្តើមយុទ្ធនាការសប្បុរសធម៌ទូទាំងសកលឆ្នាំ 2021
ទីក្រុង TORONTO ប្រទេសកាណាដា – ដើម្បីចូលរួមគាំទ្រស្មារតីនៃការ​ធ្វើឱ្យជីវិតកាន់តែប្រសើរ​​ក្នុងពេលឈានចូលឆ្នាំថ្មីខាងមុខនេះ ក្រុមហ៊ុន ​មេនូឡាយហ្វ៍ នឹង​​ផ្តល់ជូន​បុគ្គលិករបស់ខ្លួន​​ចំនួន​ ៣៧ ០០០ នាក់ នៅ​ជុំវិញពិភពលោកនូវ​ទឹក​ប្រាក់​ចំនួន​ ៥០ ដុល្លារ​កាណាដាសម្រាប់ម្នាក់ៗ​​ដើម្បី​ចូលរួមចំណែកក្នុងសកម្មភាព​សប្បុរសធម៌នៅ​ក្នុង​សហគមន៍​រៀងៗខ្លួន។ ចាប់ផ្តើមក្នុងឆ្នាំ ២០២០ យុទ្ធនាការ #ManulifeActofKindness នៅឆ្នាំនេះ និងផ្តល់ឱកាសឱ្យបុគ្គលិក ​មេនូឡាយហ្វ៍ នៅជុំវិញពិភពលោកបន្តសកម្មភាពសង្គមនេះ​។
លោក Roy Gori អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ជាសកល បាន​មាន​ប្រសាន៍ថា៖ «ភាពជោគជ័យរបស់​ក្រុមហ៊ុនគឺអាស្រ័យលើភាពសុខុដុមរមនារបស់​សហគមន៍ដែលយើងរស់នៅ ហើយយើងយល់យ៉ាងច្បាស់ថាគ្រានេះគឺជាពេលវេលាលំបាកមួយសម្រាប់មនុស្សគ្រប់រូប ក្រុមគ្រួសារ និងសហគមន៍ជាច្រើននៅជុំវិញពិភពលោក។ ​ខ្ញុំជឿជាក់ថា ​​ការរួមគ្នាធ្វើសប្បុរស​ធម៌ ទោះ​បី​​​តិចតួច​ក្តី ​អាចផ្តល់ផលវិជ្ចមាន​​ធំធេង ដូច្នេះហើយទើបយើងរៀបចំឲ្យមានយុទ្ធនាការ #ManulifeActofKindness ម្តងទៀត​​។»
តាមរយៈ ការបង្វែរថវិកា​ពីការប្រារព្ធ​ពិធី និង​អំណោយផ្សេងៗសម្រាប់បុគ្គលិកនាចុងឆ្នាំ ទើប​បុគ្គលិកម្នាក់ៗ​មានឱកាសធ្វើសកម្មភាពសប្បុរសធម៌នៅក្នុងសហគមន៍របស់ពួកគាត់ដ៏មានអត្ថន័យបំផុត​។
​​​ក្រុមហ៊ុនក៏សូម​លើ​ក​ទឹកចិត្តដល់បុគ្គលិកឱ្យ​ចែករំលែកសកម្មភាពសប្បុរសធម៌​របស់ពួកគាត់​នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ដោយ​ប្រើប្រាស់​​  #ManulifeActofKindness។ រាល់សារដែលបានបង្ហោះ និងរឿងរ៉ាវ​នានា​នឹងត្រូវបាន​ចែករំលែក​នៅ​លើគេហទំព័​រ​ www.manulife.com/actofkindness
ក្រៅពីយុទ្ធនាការនេះ និងស្របគ្នាជាមួយគុណតម្លៃរបស់ មេនូឡាយហ្វ៍ ក្នុងការ​ «ធ្វើរឿងដែលត្រឹមត្រូវ» និង «ចែករំលែកមនុស្សធម៌» ​យើងក៏បានសហការ​ជាមួយអង្គការដែលមានបេសកកម្មដូចគ្នាក្នុងការជួយប្រជាជនទូទៅឱ្យមានសុខភាពល្អ និងជីវិត​ប្រកបដោយសុវត្ថិភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ។ យើងបាន​គាំទ្រដល់​អង្គការទាំងនោះក្នុង​ទម្រង់ជាច្រើនរួមមានទាំងការបរិច្ចាគដោយផ្ទាល់ ការបរិច្ចាគតាមរយៈបុគ្គលិក​ និងការប្រកួតរៃអង្គាសប្រាក់។ ក្នុងឆ្នាំ ២០២០ ការបរិច្ចាគសរុបពីក្រុមហ៊ុន​ផ្ទាល់​មានចំនួនដល់ទៅ ២១ លានដុល្លារ​ ហើយការបរិច្ចាគពីបុគ្គលិកសរុបមានចំនួន ៤.២​ លានដុល្លារផងដែរ។​
ក្រុមហ៊ុនក៏លើកទឹកចិត្ត​ឲ្យបុគ្គលិក​ចូលរួមធ្វើការងារស្ម័គ្រចិត្ត​ដើម្បីបង្កើនឥទ្ធិពលនៃការចូលរួមរបស់យើង ស្របពេលជាមួយគ្នានោះក៏ផ្តល់ឱ្យបុគ្គលិក​នូវឱកាសពង្រឹងជំនាញរបស់ពួកគាត់ ពង្រីកបណ្តាញទំនាក់ទំនងក្នុងសង្គម និងផ្តល់​ឲ្យសហគមន៍​ដែលពួកគាត់ចង់ជួយ​។ បុគ្គលិករបស់ មេនូឡាយហ្វ៍ បានធ្វើការស្ម័គ្រចិត្តចំនួន 31,795 ម៉ោងក្នុងឆ្នាំ ២០២០។​

Manulife Launches 2021 Acts of Kindness Program
TORONTO – In the spirit of making lives better this holiday season, Manulife is giving each member of its 37,000-strong global team the equivalent of $50 CAD in their local currency to create an act of kindness in their local communities. First introduced in 2020, this year’s #ManulifeActofKindness program once again enables colleagues around the world to pay it forward.
“Our success as a company depends on the success of the communities we serve, and we recognize this has been a difficult time for many individuals, families and communities around the world,” said Manulife President and Chief Executive Officer Roy Gori. “We believe that, taken together, small gestures of kindness can have a big impact and that’s why we’re so excited to be bringing back our #ManulifeActofKindness program.”
By forgoing end of year company celebration events and gifts, each member of Manulife’s global team will instead have the opportunity to perform their own act of kindness in their communities in a way that is most meaningful to them.
Manulife colleagues are encouraged to share their stories of support on social media using #ManulifeActofKindness and those stories will once again be shared on manulife.com/actofkindness.
In addition to this initiative, and in line with our core values of Do the right thing and Share our humanity, we also partner with like-minded organizations to drive meaningful change that helps people live healthier and more financially secure lives. Our support to these organizations and programs takes many forms, including direct funding, donations made by our employees, and fundraising matches. In 2020, our total direct corporate donations amounted to $21 million. In addition, colleague donations totalled $4.2 million.
We also encourage volunteerism to increase the impact of our investments while providing our people with opportunities to hone their skills, network, and give back to causes they care about. Manulife team members volunteered 31,795 hours in 2020.