រាជធានីភ្នំពេញ,ថ្ងៃទី ៣០ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២០ – ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ខេមបូឌា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិដំបូងបំផុតនៅក្នុងកម្ពុជានិងធនាគារស្ថាបនាដែលជាធនាគារឈានមុខគេមួយធ្វើការប្រកាសជាផ្លូវការពីភាពជាដៃគូក្នុងការបង់បុព្វលាភ រ៉ាប់រងតាមទូរស័ព្ទដែលអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍បង់បុព្វលាភរ៉ាប់រងរបស់ពួកគាត់គ្រប់ពេលដោយឥតគិតថ្លៃ តាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទ Sathapana Mobile។
ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍និងធនាគារស្ថាបនាបានចាប់ជាដៃគូក្នុងការចែកចាយផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត កាលពីឆ្នាំ ២០១៨ ហើយកិច្ច សហការ ដែលប្រកាសថ្ងៃនេះនឹងអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនធ្វើការទូទាត់បុព្វលាភរ៉ាប់រងបានកាន់តែឆាប់រហ័ស ងាយស្រួល និងមានសុវត្ថិភាព ដោយធ្វើតាមជំហានងាយៗដូចខាងក្រោម៖
លោក Robert Elliott អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកចាត់ការទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌាមានប្រសាសន៍ថា៖ «ចំណុចជាអាទិភាពមួយរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ គឺការធ្វើឲ្យបទពិសោធន៍អតិថិជនកាន់តែល្អប្រសើរតាមរយៈបច្ចេកវិជ្ជា ឌីជីថលហើយសមិទ្ធផលដែលយើងកំពុងប្រកាសជាមួយធនាគារស្ថាបនាថ្ងៃនេះដើរស្របគ្នាយ៉ាងល្អឥតខ្ចោះទៅនឹងចក្ខុវិស័យ របស់យើង។ ខ្ញុំពិតជា មានមោទនភាពណាស់ដែលយើងអាចអភិវឌ្ឍន៍លើភាពជាដៃគូចែកចាយផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតជាមួយធនាគារ ស្ថាបនា ដោយ ផ្តល់នូវបទពិសោធន៍នៃការទូទាត់បុព្វលាភរ៉ាប់រងដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់ដល់អតិថិជនរបស់ យើងទូទាំងប្រទេសដែលចង់បង់ឬបន្តបង់បុព្វលាភរ៉ាប់រងរបស់ពួកគាត់»។
លោក លីម អូន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ស្ថាបនា ក៏បានមានប្រសាសន៍ដែរថា៖ «ធនាគារស្ថាបនាផ្តោតសំខាន់លើការលើក កម្ពស់ផ្នែកឌីជីថលរបស់អតិថិជនដោយផ្តល់ជូនពួកគាត់នូវជម្រើសដែលមានភាពងាយស្រួល រហ័ស និងសុវត្ថិភាព។ កិច្ចសហការបន្ថែម ជាមួយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ បង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងក្នុងការពង្រីកសេវាកម្មទូទាត់តាមប្រព័ន្ធឌីជីថលរបស់យើងតាមរយៈកម្មវិធី ទូរស័ព្ទ Sathapana Mobile ដែលផ្តល់នូវបទពិសោធន៍កាន់តែសម្បូរបែប និងកាន់តែប្រសើរជូនអតិថិជនរបស់យើង»។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីសេវាកម្មបង់បុព្វលាភរ៉ាប់រងនេះ លោកអ្នកអាចទាក់ទងមកកាន់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ខេមបូឌា តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ 1800-211-211 (ឥតគិតថ្លៃ)ឬធនាគារ សា្ថបនា តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ 023/081 999 010។

Manulife and Sathapana Bank announce partnership to bring mobile premium payment to customers
Phnom Penh, 30 January 2020 – Manulife Cambodia, the very first international life insurance provider in the kingdom, and Sathapana Bank, one of the leading commercial banks in Cambodia, announce today a mobile premium payment partnership that allows Manulife customers to pay their life insurance premium at any time for free through Sathapana Mobile.
Manulife and Sathapana Bank entered into a bancassurance partnership in 2018, and the collaboration today will allow customers to process the payment quickly, easily and securely by following the simple steps below:
1. Launch Sathapana Mobile app
2. Select “Pay Bills”
3. Select “Insurance”
4. Select “Manulife Cambodia”
5. Enter your proposal/policy number
6. Select account from which you wish to pay
7. Click “Next” and “Confirm” the payment with your Sathapana Mobile PIN
“Improving customer experience through digitization and innovation is one of our top priorities at Manulife, and the digital transformation that we are announcing with Sathapana Bank today is a perfect alignment to this. I’m very proud that we are able to build up on our existing bancassurance partnership with Sathapana Bank by providing this cashless payment experience to our customers nationwide who want to pay for or renew their life insurance policies,” said Robert Elliott, CEO and General Manager of Manulife Cambodia.
“Sathapana Bank is focused on enhancing the digital journey of our customers, by giving them choices that are convenient, fast and secure. This new collaboration with Manulife demonstrates our commitment to expand our digital payments services through Sathapana Mobile that enables a richer and better experience for our customers.” said Lim Aun, CEO of Sathapana Bank.
For further information or inquiry related to the mobile premium payment, please reach out to Manulife Cambodia at 1800-211-211 (Toll free) or Sathapana Bank at 023/081 999 010.