រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា - នៅថ្ងៃទី ២២ ខែកុម្ភៈឆ្នាំ ២០២០ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា បានរៀបចំពិធីប្រគល់ពានកិត្តិយសដល់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងឆ្នើមរបស់ខ្លួន ក៏ដូចជាពិធីពិសាភោជនាហារពិសេសមួយដោយមានការចូលរួមពីទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងឆ្នើមច្រើនជាង ៦០០ នាក់មកពីបណ្តាខេត្តផ្សេងៗគ្នាក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ កម្មវិធីនេះត្រូវបានធ្វើឡើងដើម្បីអបអរសាទរដល់សមិទ្ធផលរបស់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងឆ្នាំ ២០១៩។ ទីប្រឹក្សាឆ្នើមចំនួន ៣០ រូបរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា បានជាប់ជាសមាជិកនៃ Million Dollar Round Table (MDRT) កាលពីឆ្នាំ ២០១៩ ហើយទីប្រឹក្សាមួយរូបរបស់ក្រុមហ៊ុននេះក៏បានជាប់ជាសមាជិកលំដាប់កំពូល Court of the Table (COT) ដែលជាការទទួលស្គាល់លំដាប់ខ្ពស់បំផុតមួយនៅក្នុងសមាគម MDRT ផងដែរ។ MDRT ជាសមាគមលំដាប់ពិភពលោកមួយសម្រាប់បុគ្គលិកឆ្នើមក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ។
ថ្លែងក្នុងពិធីប្រគល់ពានកិត្តិយសដល់ទីប្រឹក្សាឆ្នើមនេះ លោក Robert Elliott អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកចាត់ការទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងរៀបចំពិធីប្រគល់ពានកិត្តិយសនេះឡើងដើម្បីថ្លែងអំណរគុណដល់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់យើងចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែងប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគាត់ក្នុងការផ្ដល់ការប្រឹក្សាយោបល់ និងដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែងដល់ក្រុមគ្រួសារកម្ពុជា។ ដោយសារការខិតខំប្រឹងប្រែង និងការប្ដេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគាត់ យើងកំពុងការពារប្រជាជនកម្ពុជាជាង ១១៤,០០០ នាក់ជាមួយនឹងទឹកប្រាក់ធានាសរុបចំនួនច្រើនជាង ២,៥ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក។»
លោកស្រី ឆេង យូហេង ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងឆ្នើមម្នាក់ និងជាសមាជិក COT ក្នុងឆ្នាំ ២០១៩ ក៏បានបង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ផងដែរថា៖ « ការចូលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ក្នុងនាមជាទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងបានធ្វើអោយខ្ញុំដឹងថាខ្ញុំមានសមត្ថភាពភាពក្នុងការជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជា និងសហគមន៍ដែលខ្ញុំរស់នៅ។ អាជីពនេះអនុញ្ញាតឱ្យខ្ញុំអភិវឌ្ឍវិជ្ជាជីវៈរបស់ខ្ញុំ ហើយស្របពេលជាមួយគ្នាដែរជួយមនុស្សជាច្រើនក្នុងការការពារមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគាត់ និងសម្រេចគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែងរបស់ពួកគាត់ផងដែរ» ។
គួរបញ្ចាក់ផងដែរថា ចាប់តាំងពីប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មក្នុងឆ្នាំ ២០១២ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា បានផ្តល់ការបណ្តុះបណ្តាលអំពីការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងការរៀបចំផែនការហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែងដល់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរាប់ពាន់នាក់ ហើយក្រុមហ៊ុនក៏បានផ្តល់ឱកាសឱ្យទីប្រឹក្សារបស់ខ្លួនធ្វើដំណើរទៅក្រៅប្រទេស ដើម្បីសិក្សាស្វែងយល់ពីបទពិសោធន៍ល្អៗនៅប្រទេសផ្សេងៗជុំវិញពិភពលោកផងដែរ។ ជាក់ស្តែង កាលពីខែមករាឆ្នាំនេះ ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង ១៣០ នាក់ត្រូវបានផ្តល់ឱកាសឱ្យចូលរួមសន្និសីទអន្តរជាតិនៅទីក្រុង សេអ៊ូល ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង។

Phnom Penh, Cambodia – On February 22, 2020, Manulife Cambodia celebrated the success of its insurance advisors with an award and recognition ceremony along with a special gala dinner attended by over 600 top insurance advisors coming from different parts of the country. In 2019, 30 of the company’s insurance advisors were qualified for and became members of the Million Dollar Round Table (MDRT), MDRT is a global association of leading financial professionals for the standard of excellence in the life insurance and financial services business. One of the advisors achieved Court of the Table (COT), one of the most prestigious recognitions in MDRT.
Robert Elliott, Chief Executive Officer and General Manager of Manulife Cambodia said, “This celebration is to thank all our insurance advisors for their everyday efforts in helping to provide long-term financial advice and solutions to Cambodian families. Their dedication allows us to protect more than 114,000 Cambodian families with a total sum assured of over USD 2.5 Billion.”
Mrs. Chheng Youheng, one of the top performers and a COT member in 2019 said, “Joining Manulife Cambodia as an insurance advisor made me realize that I have the power to create great impact for Cambodian people and the community I live in. This career allows me to develop my professionalism and at the same time help many people protect their loved ones and achieve their long-term financial goals.”
Since the inception in 2012, Manulife Cambodia has provided professional training about life insurance and long-term financial planning to thousands of insurance advisors, and the company provides the opportunity for its advisors to travel abroad and learn best practices in different parts of the world. In January this year, 130 insurance advisors were given the opportunity to attend an international conference in Seoul, South Korea.