ទីក្រុងហុងកុង - ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា បានឈ្នះពានរង្វាន់កិត្តិយសចំនួន ៤ នៅក្នុងកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនល្អឥតខ្ចោះប្រចាំឆ្នាំ ២០១៨ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយស្ថាប័ន Asia Pacific Customer Service Consortium កាលពីខែមិថុនា កន្លងទៅនេះ។
ជារៀងរាល់ឆ្នាំ កម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ដ៏អស្ចារ្យនេះទទួលស្គាល់អ្នកដឹកនាំនៅក្នុងវិស័យនានា និងបុគ្គលឆ្នើមនៅជុំ វិញតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិកសម្រាប់ការច្នៃប្រឌិតសេវាកម្មដែលយកអតិថិជនជាគោល។ ពានរង្វាន់ទាំង ៤ ដែលក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ទទួលបានមានដូចជា៖
1. ពានរង្វាន់កិត្តិនាមក្រុមហ៊ុនឆ្នើមប្រចាំឆ្នាំ៖ ពានរង្វាន់នេះឆ្លុះបញ្ចាំងឲ្យឃើញនូវភាពជោគជ័យរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងជាសាធារណៈអំពីការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅកម្ពុជាក្នុងរយៈពេល ៦ ឆ្នាំកន្លងមកនេះ។
2. ពានរង្វាន់ទំនាក់ទំនងល្អជាមួយអតិថិជនប្រចាំឆ្នាំ៖ ពានរង្វាន់នេះតំណាងឱ្យកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលិក និងទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មការពារហិរញ្ញវត្ថុដែលមានភាពចាំបាច់បំផុតដល់អតិថិជន។ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់នេះកាលពីឆ្នាំមុនផងដែរ។
3. ពានរង្វាន់ភាពជាអ្នកដឹកនាំសកម្មភាពត្រូវសង្គមប្រចាំឆ្នាំ៖ ពានរង្វាន់នេះបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការគាំទ្រដល់សហគមន៍ក្នុងស្រុកតាមរយៈការឧបត្ថម្ភ និងសកម្មភាពសង្គមនានារបស់ក្រុមហ៊ុន។ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ក៏បានទទួលពានរង្វាន់នេះផងដែរកាលពីឆ្នាំមុន។
4. ពានរង្វាន់អគ្គនាយកប្រតិបត្តិឆ្នើមផ្នែកធានារ៉ាប់រងប្រចាំឆ្នាំ៖ ពានរង្វាន់ពិសេសមួយនេះត្រូវបានប្រគល់ដោយស្ថាប័ន APCSC ជូនដល់លោក Robert Elliott អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកចាត់ការទូទៅរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា។
លោក Robert Elliott មានប្រសាសន៍ថា៖ «ពានរង្វាន់នេះលើកទឹកចិត្តឱ្យយើងបន្តយកអតិថិជនជាគោល ក៏ដូចជាបន្តផ្តល់វិភាគទានហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងសកម្មភាពសង្គមឲ្យកាន់តែទូលំទូលាយបន្ថែមទៀត។» លោក Elliott បានមានប្រសាសន៍បន្តថា៖«ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះស្ថាប័ន Asia Pacific Customer Service Consortium ដែលបានប្រគល់ពានរង្វាន់អគ្គនាយកប្រតិបត្តិឆ្នើមផ្នែកធានារ៉ាប់រងប្រចាំឆ្នាំមកដល់ខ្ញុំ ហើយខ្ញុំពិតជាមានភាពរីករាយ និងមានកិត្តិយសណាស់ដែលទទួលបានពានរង្វាន់នេះ។ ខ្ញុំក៏សូមអរគុណផងដែរដល់ក្រុមការងាររបស់ខ្ញុំនៅក្នុងក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ចំពោះការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការកសាងអាជីវកម្ម និងធ្វើឱ្យក្រុមហ៊ុនរបស់យើងទទួលបានជោគជ័យក្នុងទីផ្សារកម្ពុជា។ ពួកគាត់បានផ្តល់ឱ្យខ្ញុំនូវទំនុកចិត្តយ៉ាងរឹងមាំមួយចំពោះអនាគតរបស់ក្រុមហ៊ុនក៏ដូចជាវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតទាំងមូលនៅកម្ពុជា។»
លោក Jason Chu ប្រធានស្ថាប័ន APCSC បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ខ្ញុំសូមអបអរសាទរដល់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដែលទទួលបានពានរង្វាន់អន្តរជាតិផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះទាំងនេះ។ ភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជននេះ គឺជាដំណើរនៃការធ្វើការជាក្រុមមួយ។ អ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនទាំងអស់កសាងទំនុកចិត្ត អនុវត្តតាមការសន្យារបស់ខ្លួន ពង្រឹងកិច្ចសហការជាក្រុម ហើយកសាងទំនាក់ទំនងប្រកបដោយទំនុកចិត្តយ៉ាងស៊ីជម្រៅជាមួយអតិថិជន និងបុគ្គលិក។ អ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនតែងតែមានទំនួលខុសត្រូវចំពោះការចូលរួមជាវិជ្ជមានដល់សហគមន៍ និងជនដែលជួបការខ្វះខាត។ យើងទន្ទឹងរង់ចាំមើលនូវសមិទ្ធផល និងការច្នៃប្រឌិតថ្មីៗរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដើម្បីធ្វើឲ្យបទពិសោធន៏របស់អតិថិជនកាន់តែមានភាពប្រសើរឡើង និងបន្តការកសាងទំនាក់ទំនងអតិថិជនឲ្យកាន់តែរឹងមាំថែមទៀតនាពេលអនាគត។»

Manulife Life insurance
June 15, 2018, Hong Kong – Manulife Cambodia won four prestigious honours at the 2018 International Customer Relationship Excellence (CRE) Awards ceremony organized by the Asia Pacific Customer Service Consortium on June 15.
The annual CRE Awards recognize industry leaders and professionals across the Asia Pacific region for customer-centric service innovation. Manulife Cambodia’s four awards were:
1.    Best Corporate Brand of the Year: Reflecting a great milestone for our efforts to build the Manulife brand and raise public awareness about life insurance in Cambodia over the last six years.
2.    Customer Engagement Programme of the Year: Representing the efforts of the company’s staff and sales force to provide much-needed financial protection products and services to customers. Manulife Cambodia also won this award last year.
3.    Corporate Social Responsibility Leadership of the Year: Representing our commitment to support local communities through sponsorship and CSR programmes. Manulife Cambodia also won this award last year.
4.    CEO of the Year in the Insurance Category: A special award from the Asia Pacific Customer Service Consortium (APCSC) recognizing Manulife Cambodia CEO and General Manager Robert Elliott.
“The awards will further encourage us to continue to be a customer-centric organization and to invest in programmes that address broader social needs in Cambodia,” said Elliott.
“I thank the Asia Pacific Customer Service Consortium for awarding me CEO of the Year in the Insurance Category. I am very pleased, honored and humbled. I also want to thank my team in Manulife Cambodia for their commitment in building the business and making it one of the most successful. They give me a great confidence in the future of the company and the industry as a whole.”
Jason Chu, Chairman of APCSC said: “Congratulations to Manulife Cambodia for the achievement in the CRE Awards. CRE leadership is a journey of teamwork.  CRE leaders build trust, fulfil the promises, foster teamwork and build a profound trusting relationship with customers and employees. CRE leaders also take socially responsible actions to positively impact society and the underprivileged. We look forward to your new initiatives and innovations to improving customer experience and building a stronger CRE brand in the years to come.”