ភ្នំពេញ, ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា – កាលពីថ្ងៃទី ១៧ ខែមិថុនា ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ទទួលបានពានរង្វាន់ភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនួលខុសត្រូវសង្គមប្រចាំឆ្នាំ និងពានរង្វាន់ទំនាក់ទំនងល្អជាមួយអតិថិជនប្រចាំឆ្នាំ ពីស្ថាប័ន Asia Pacific Customer Service Consortium។ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ជាក្រុមហ៊ុនតែមួយគត់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលទទួលបានពានរង្វាន់នេះក្នុងប្រវត្ថិសាស្រ្តរបស់ស្ថាប័ន APCSC ជិត ២០ ឆ្នាំមកនេះ។ APCSC គឺជាស្ថាប័នអន្តរជាតិមួយដែលលើកកម្ពស់ផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជន ក្នុងបណ្តាក្រុមហ៊ុននានានៅក្នុងតំបន់។
ពានរង្វាន់ទំនាក់ទំនងល្អជាមួយអតិថិជនប្រចាំឆ្នាំ បង្ហាញឱ្យឃើញពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលិក និងទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ក្នុងការជួយកសាងអនាគតហិរញ្ញវត្ថុដ៏ប្រសើរជាងមុនមួយសម្រាប់គ្រួសារកម្ពុជា តាមរយៈការផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មការពារហិរញ្ញវត្ថុរបស់ខ្លួន។ ពានរង្វាន់ទី ២ ដែលជាពានរង្វាន់ភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនួលខុសត្រូវសង្គមប្រចាំឆ្នាំ បង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងការគាំទ្រដល់សហគមន៍ក្នុងស្រុកតាមរយៈការឧបត្ថម្ភ និងសកម្មភាពសង្គមរបស់ក្រុមហ៊ុន ដែលត្រូវបានធ្វើឡើងតាំងពីឆ្នាំ ២០១២ ។
លោក Robert Elliott អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកចាត់ការទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា មានប្រសាសន៍ថា៖ «ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ មានគោលដៅជួយដល់ប្រជាជនដើម្បីសម្រេចឲ្យបាននូវក្តីសុបិន និងបំណងប្រាថ្នារបស់ពួកគេ នេះជាមូលហេតុដែលយើងតែងតែដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការគាំទ្រ និងលើកស្ទួយដល់សហគមន៍។ យើងមានមោទនភាពខ្លាំងណាស់ដែលយើងបានក្លាយជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ដ៏មានអស្ចារ្យនេះ។» លោកបានបន្ថែមថា៖ «យើងពិតជាមានកិត្តិយសណាស់ដែលបានឈ្នះពានរង្វាន់ទាំងពីរនេះ។ ភាពជោគជ័យនេះលាតត្រដាងឲ្យឃើញថា យើងកំពុងដើរលើផ្លូវដ៏ត្រឹមត្រូវមួយ ហើយភាពជោគជ័យនេះនឹងកាន់តែលើកទឹកចិត្តឱ្យយើងនៅតែបន្តផ្តល់ជូននូវសុវត្ថិភាពហិរញ្ញវត្ថុដល់គ្រួសារកម្ពុជាជាច្រើនទៀត ក៏ដូចជាបន្តវិនិយោគនៅក្នុងសកម្មភាពសង្គមឲ្យកាន់តែទូលំទូលាយបន្ថែមទៀត។»
លោក Jason Chu ប្រធានស្ថាប័ន APCSC បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ខ្ញុំសូមអបអរសាទរដល់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដែលទទួលបានពានរង្វាន់អន្តរជាតិផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ ។ ភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកអតិថិជននេះ គឺជាដំណើរចំណងទំនាក់ទំនងមួយ។ អ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនទាំងអស់កសាងទំនុកចិត្ត អនុវត្តតាមការសន្យារបស់ខ្លួន ពង្រឹងកិច្ចសហការជាក្រុម ហើយកសាងទំនាក់ទំនងប្រកបដោយទំនុកចិត្តយ៉ាងស៊ីជម្រៅជាមួយអតិថិជន និងបុគ្គលិករបស់យើង។ អ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជន គឺជាអ្នកដឹកនាំនូវសកម្មភាពបរិស្ថាន និងសង្គម ដែលមានការទទួលខុសត្រូវចំពោះផលប៉ះពាល់ជាវិជ្ជមានដល់សហគមន៍ និងជនក្រីក្រ។ យើងទន្ទឹងរង់ចាំមើលនូវសមិទ្ធិផល និងការច្នៃប្រឌិតថ្មីៗរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដើម្បីធ្វើឲ្យបទពិសោធន៏របស់អតិថិជនកាន់តែប្រសើរឡើង និងកសាងទំនាក់ទំនងអតិថិជន ឲ្យកាន់តែរឹងមាំនៅក្នុងឆ្នាំខាងមុខ។»
ជារៀងរាល់ឆ្នាំ ពានរង្វាន់ផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ តែងតែទទួលស្គាល់អ្នកដឹកនាំនៅក្នុងវិស័យនានា និងបុគ្គលឆ្នើម សម្រាប់ការច្នៃប្រឌិតសេវាកម្មដែលយកអតិថិជនជាគោលដើម្បីផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយដែលប្រកបដោយគុណភាពទៅកាន់អតិថិជន។ អ្នកដែលចូលរួមទាំងអស់អញ្ជើញមកពីវិស័យផ្សេងៗគ្នាក្នុងលំដាប់អន្តរជាតិដោយពួកគេបង្ហាញពីភាពជោគជ័យក្នុងអាជីវកម្មរបស់ពួកគេ ការអនុវត្តដ៏ល្អបំផុតនិងភាពជាអ្នកដឹកនាំផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ។

July 06, 2017, Phnom Penh, Cambodia – Manulife Cambodia won Customer Engagement Programme of the Year award and Corporate Social Responsibility Leadership of the Year award from Asia Pacific Customer Service Consortium on June 17. Manulife Cambodia is the first and only company from Cambodia that received the awards in nearly 20 years of APCSC’s history. APCSC is an international organization that promotes excellent customer relationship among companies across the region.
The Customer Engagement Programme of the Year award represents the efforts of staff and sales force of Manulife Cambodia in helping to build a better financial future for Cambodian families through its financial protection products and services. The second award, Corporate Social Responsibility Leadership of the Year, represents the company’s continuous commitment in supporting the local communities through its sponsorship and Corporate Social Responsibility programmes, which has been running since 2012.
“Manulife sets out to help people achieve their dreams and aspirations, which is why we have an important role to play in supporting and uplifting the communities that we are in. We are proud to be part of such a meaningful awards programme.” said Robert Elliott, Chief Executive Officer of Manulife Cambodia. “We are honoured to have won these awards.  This endorses that we are on the right track and will  encourage us to continue providing financial security to many more Cambodian families; as well as to invest in the programmes that address broader social needs,” added Mr. Elliott.
Mr. Jason Chu, Chairman of APCSC said, “Congratulations to Manulife Cambodia for the achievement in International Customer Relationship Excellence (CRE) Awards. CRE Leadership is a Relationship Journey.  CRE Leaders build trust, fulfil the promises, foster teamwork, and build a profound and deepening trusting relationship with our customers and employees. CRE Leaders spearhead environmental and socially responsible actions to positively impact the society and the underprivileged. We look forward to your new initiatives and innovations to improving customer experience and building a stronger CRE brand in the years to come.”
Every year, the Customer Relationship Excellence Awards recognize industry leaders and professionals for their customer centric service innovation in order to offer quality customer solutions. The participants are from international business sectors demonstrating their business successes, best practices and leadership on Customer Relationship Excellence.