សារពី​អតិថិជនរបស់យើង
កញ្ញា ឃុន ដាលីន គឺជាកូនស្រីច្បងរបស់ប្អូនប្រុស ៤ នាក់។ គាត់រស់នៅភ្នំពេញជាមួយក្រុមគ្រួសារដែលជាអ្នកធ្វើអាជីវកម្មខ្នាតតូចមូយនៅភ្នំពេញ។ គាត់ និងក្រុមគ្រួសារសម្រេចចិត្តទិញគម្រោង «អនាគតការសិក្សារបស់កូនខ្ញុំជាមួយ មេនូឡាយហ្វ៍» ដែលជាដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលរួមបញ្ចូលគ្នាទាំងការការពារ និងការសន្សំសម្រាប់ការសិក្សាកម្រិតវិទ្យាល័យរបស់ប្អូនប្រុសពៅគាត់តាំងពីឆ្នាំ ២០១៣។
កញ្ញា ឃុន ដាលីន៖ «ពេលនោះខ្ញុំបានចូលរួមសិក្ខាសាលាអប់រំស្តីពីការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលរៀបចំឡើងដោយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ហើយខ្ញុំក៏បានចាប់ផ្តើមចាប់អារម្មណ៍ពីការរៀបចំផែនការហិរញ្ញវត្ថុ និងការការពារអនាគតហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែង។ ខ្ញុំចាប់ផ្តើមគិតចង់ធ្វើការសន្សំសម្រាប់ការសិក្សានៅវិទ្យាល័យរបស់ប្អូនប្រុសពៅខ្ញុំ ហើយពេលខ្ញុំត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ ខ្ញុំបានពិភាក្សាជាមួយអ្នកម្តាយ ហើយបន្ទាប់មកក៏បានសម្រេចចិត្តផ្តើមការសន្សំនៅក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ចាប់តាំងពីពេលនោះមក។» គាត់បានបន្តថា៖ «ការព្រួយបារម្ភដ៏ធំបំផុតសម្រាប់គ្រួសារយើងខ្ញុំនៅពេលនោះ គឺគិតថាតើយើងនឹងទទួលបានទឹកប្រាក់ត្រឡប់មកវិញ ឬក៏អត់នៅចុងបញ្ចប់នៃរយៈពេលសន្សំ។ ៧ ឆ្នាំក្រោយមក! ថ្ងៃនេះពិតជាបានមកដល់ ហើយខ្ញុំរីករាយយ៉ាងខ្លាំងក្នុងការអះអាងថាយើងពិតជាទទួលបានទឹកប្រាក់សន្សំ (អត្ថប្រយោជន៍ធានារ៉ាប់រងដល់កាលកំណត់) ត្រឡប់មកវិញដូចដែលក្រុមហ៊ុនបានសន្យាពិតមែន។ អ្វីដែលសំខាន់ជាងនេះទៅទៀតសម្រាប់គ្រួសារយើងខ្ញុំ គឺយើងខ្ញុំបានជួយទំនុកបម្រុងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ការសិក្សានៅវិទ្យាល័យដល់ប្អូនប្រុស។»

Words from our Customers
Dalin Khun is the eldest sister of four brothers. She lives with her family who is running a small business in Phnom Penh. Dalin and her family decided to purchase “Manulife Education Protector”, a life insurance solution combining protection and savings for her youngest sibling’s high school education back in 2013.
Dalin said “At that time, I attended a Manulife seminar about life insurance, and I was very interested in long-term financial planning and financial protection. I started to think about savings for my youngest brother for his high school education. I went back home, discussed with my parents and then decided to start our savings journey with Manulife.” She continued, “The biggest concern we had at that time was whether we would get our money back at end of our savings term. Now after 7 years, it is really happening, and I am happy to say that we are really receiving our maturity benefit as promised. Furthermore, I’m very proud to know we’re the first Cambodian family to get the maturity benefit in Cambodia. What is very important to us is that I am able to support my brother’s high school education financially.”